Raksti
Varavīksnes foreles Drukāt

radukaVaravīksnes krāsu zivs.

Varavīksnes zivs, kurai nav līdzīgas ne tikai pārējo lašveidīgo vidū.
Zivs, kuras raksturīgais kolorītais ķermeņa krāsojums dara to individuāli atšķirīgu arī starp savas sugas pārstāvjiem.
Savukārt katras upes vai ezera populāciju dažādie dzīves apstākļi sugas ietvaros dara brīnumus ne tikai šo zivju izskata, bet arī uzvedības ziņā.
Visu Dabas krāsu zivs, neatkārtojami daudzveidīga un skaista, mežonīgi plēsīga, tajā pašā laikā uzmanīga un izveicīga pretiniece visiem, kas vien to iekāro.

Lasīt tālāk...
 
Lielupe lašupe. Lašupe Lielupe Drukāt
Lasīt tālāk...
 
Ilgais ceļš līdz alatai Drukāt

alatto

Projekta "Alatu bioloģija, ekoloģija un mākslīgā atražošana" ieskices

Kopš pēdējās ziņas par alatu mākslīgās atražošanas idejas "iekustēšanos" pagājis ilgs laika sprīdis (man gan tā neliekas, bet skaitļi nemelo – par to MMD rakstīja 1999. gada sakumā – MMD 1999/1 un 2).

Kas tad šai laikā noticis?

 


Lasīt tālāk...
 
Viedoklis. Savvaļas laši – saudzēti vai nicināti !? Drukāt

LASIS 

 

Akcijas ''Lašiem būt!'' laikā plašākā atklātībā nonāca ziņas par savvaļas lašu bēdīgo stāvokli Latvijas ūdeņos. Faktu, ka mūsu lielajās lašupēs pašlaik nārsto tik maz (aptuveni 200–300 katrā upē) savvaļas lašu pāru, es un citi man labi pazīstami zivjumīļi uztvērām dziļi personiski. Tik pesimistiska prognoze ieblieza kā ar āmuru pa galvu.

Lasīt tālāk...
 
Ekoloģija. Mazie HES Latvijā Drukāt

image-8487

Latvijas upes "ekoloģisko katastrofu" briesmās.

Pa pēdām. Kauna traips Latvijai.    


Resursi. Cope MMD 2003 #7
Armands Roze

Nepatīkami, ja salīdzinoši niecīga personīga labuma iegūšanas dēļ kāds dabai nodara ievērojamu postu. Nepatika pieaug divtik, ja zinām, ka posts skars ne tikai mūs, patlaban dzīvojošos cilvēkus, bet arī mūsu bērnus. Un tomēr tā notiek – gluži kā Daugavas Staburags, kas savulaik zudis visām turpmākajām paaudzēm, arī šodien viena pēc otras tiek iznīcinātas Latvijas dabas unikālās ainavas. Tas nekas, ka daudzas no tām skaitās pat aizsargājamas. Par nožēlu – tiešām tikai skaitās...

Lasīt tālāk...
 


4229443676_d