Lašu mušas (Mušu ABC) - 3.daļa. Drukāt
Saturs
Lašu mušas (Mušu ABC)
2.daļa.
3.daļa.
Visas lapas

Siešana: Lašu mušas 3.daļa image002

 Egils Collenkopfs, EFFA sertificēts instruktors

Autora zīmējumi un foto

(17.TURPINĀJUMS)

 

 Pilnīgi neiespējami apskatot lašu mušas būtu nepieskarties vienai īpašai tēmai lašu copē. Tā būtu lašu makšķerēšana uz sauso mušu. Kādam varbūt liksies pilnīga eksotika, bet papētot vēstures liecības izrādās, ka pasaulē jau visai sen un sekmīgi tā ķer lašus. Tā par šo mūsu pirmo lašu bomberu pirmās ziņas esot parādījušas 1967.gadā. Pēc neilga laika tā jau tiek atzīta par populārāko sauso lašu mušu Kanādas Miramiči upē. Nezinu kā nu tur Kanādā, nav vēl izdevies tur pamakšķerēt, bet Kolas pussalā noķert lasi uz sauso mušu ir pilnīgi reāli. Pat nevar aprakstīt tās fantastiskās sajūtas, kad tas karaliskais dzīvnieks uznāk ūdens virspusē un kā mēs sakām, iemočī pa mušu. Labi, atzīšu, ka šie belzieni bieži arī nav rezultatīvi. Apmēram 1/3,- tāda bija attiecība pēc manas prakses. Tāpat jāsaka, ka tas nav pats produktīvākais copes veids. Tomēr tās emocijas ir to vērts, lai to izmēģinātu. Neaizvietojama šāda cope būs rudenī pie zema ūdens līmeņa. Stāvot krācēs un makšķerējot pa straumi uz leju ar augsti paceltu kātu var mušu izdancināt apkārt visiem akmeņiem. Te gan arī atruna. Šādai copei ( angliski tā saucas skatering ) derēs tikai pilnā garuma peldošās auklas un gari līderi. Lielāka garuma kāts dos iespēju mušu dancināt tālākā distancē.  

image004Lašu bombers (att.6). Sausajās lašu mušās, protams, jāizmanto vienžubura āķi ( Kamasan low water B180) nr. 4, 6 vai 8. Aste: balts calf tail, vai bakteils ( att.1). Tiek iztīrīts un nolīdzināts. Astes garums apmēram āķa taisnās daļas garumā. Par cik mūsu bomberim ķermenis tiks veidots no brieža spalvas, āķi atstājam pliku un diegu stiprinām taisni astes stiprinājuma vietā. Tāpat jānovērtē āķa forma. Kurā vietā sākas āķa izliekums uz leju? Piemēram, šai āķa formai nācās uztīt pāris diega tinumus pašā galā, lai aste stāvētu taisni pret āķa kātiņu. Astei tāpat jāapmet riņķī viens falšais tinums, lai to saturētu kompakti kopā. Visu lieko maksimāli īsi apgriežam un obligāti uzliekam līmi. Calf teila sariņi ir tik slidīgi, ka tos nofiksēt citādi nav iespējams.

 

 

 

image006Šo tinumavietu maskējam ar dabingu. Līdzīgi, kā sapalu bomera gadījumā šī dabinga bumbiņa ļaus arī vieglāk uzsākt palmerēt brieža spalvas ķermeni ar spalvām. Krāsa dabingam pēc jūsu ieskata. Var likt kontrastainu, var to pieskaņot ķermeņa krāsai. Tālāk jāizvēlas trīs vai četras maksimāli liela izmēra un garuma brūnas sausās gaiļa spalvas. Tā ir reāli grūta pozīcija un arī es šajā gadījumā izlīdzos ar miksēta tipa spalvām. Attēlā ( att.2) labi redzams, ka to vidusdaļa ir slapjā tipa. Tādas pašas spalvas mēs likām arī bagerīšiem. Tikai šajā gadījumā vajag, lai tās būtu vismaz 12 cm garumā. Spalvas sakārtojam vienu aiz otras un stiprinām tās āķa augšpusē ar spīdīgo pusi pret sevi visas reizē. Stiprinājuma vietu atkal fiksējam ar līmi.

 

 

 

image008Ar dzeltenu brieža spalvu tiek nopakots bombera ķermenis( att.3). To jau mums zināmā veidā apgriežam cigāra formā un pielīdzinām ar šķiltavas liesmu. Svarīgi ir atstāt 5-6mm brīvas vietas pirms āķa actiņas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

image010Atkalsagatavojam calf tail pušķīti. Tas šajā gadījumā mums būs priekšējais spārns. Te vajag īpaši rūpīgi atmērīt tā garumu. Tam jābūt tik pat garam kā astei un atstāsim rezervē 3mm tā stiprinājumam. Atkal apmetam tam riņķī diega tinumu un stiprinām to ar 5 -6 tinumiem (att.4). Apgriežam visu lieko un fiksējam ar līmi. Maza īpatnība. Šajā fāzē nav nepieciešamības censties pacelt spārnu. To izdarīsim nedaudz vēlāk.

 

 

 

 

 

 

image012Tālāk nepieciešams aizpildīt trūkstošo ķermeņa daļu. Uzpakot briedi mazās vietas dēļ ir samērā pagrūti. Es to izdaru liekot briedi mazās porcijās vairākos piegājienos. Ja kādam tas liekas grūti, tad var mēģināt to izdarīt liekot briedi diega cilpā un savērpjot. Tāpat kā mēs veidojām madleru galvas ap acīm. Var arī nedaudz nohalturēt un tukšumu aizpildīt ar dabingu. Kad tas izdarīts, sākam palmerēt bombera ķermeni ar spalvām. Paskatāmies kura spalva no mums atrodas vistālāk un ar to arī sākam šo operāciju (att.5). Spalva jāiespiež ķermenī kārtīgi. Apmēram 4-5 spalvas tinumi pa ķermeni ar vienādu soli ir pilnīgi pietiekami. Pēdējo apgriezienu veicam spārna priekšā un tur to arī fiksējam. Šajā brīdī nāksies atglaust spārnu ar pirkstiem uz aizmuguri. To pašu atkārtosim ar visām atlikušajām spalvām.

 


image014Kad visas spalvas uztītas uz ķermeņa, veidojam mušas galviņu. Atkal atliecam spārnu uz aizmuguri un rūpīgi, tinumu pie tinuma liekam diegu, katru reizi nākot tuvāk priekšējam spārnam. Ar šiem tinumiem mēs arī pašās beigās atspiežam mušas spārnu vajadzīgajā leņķī pret ķermeni. Tam vajadzētu būt ap 45grādiem. Šādā veidā var panākt ļoti kompaktu mušas galviņu. Ir variants spārnu vēl nedaudz pabīdīt uz aizmuguri un palmerējamo haklu laist vēl spārna priekšpusē. Iespējamās versijas: ķermeni var taisīt no dabīgās krāsa brieža. Tas varētu būt zaļš vai arī balts briedis. Palmerējamais hakls parasti tiek likts brūns vai melns. Tiek lietota arī bombera versija bez spārna un astes. Tad gan tas tiek saukts par Green bug un faktiski ir identisks ar mums jau zināmo sapalu bomberi. Tikai siets tas tiek uz lašu āķa. Bugu parasti aprīko ar nedaudz šķidrāku apspalvojumu un ūdenī tas „sēž” nedaudz dziļāk.

 

 


Nākamā mūsu apskatā būs leģendāra cilvēka, leģendāra muša. Lee Wolf viens no inovatīvākajiem gadsimta sākuma mušotājiem. Sācis mušot desmit gadu vecumā. Mušas siet trīspadsmit gados. Bez vaisa, turot āķi pirkstos. Var teikt, ka viņš bija viens no pirmajiem, kas sāka gan sekmīgi siet, gan makšķerēt ar sausajām mušām lašus. Izrādās, ka ap 1940 gadu viņš jau bija lašu super vieglo rīku piekritējs un ķēra lašus uz sauso mušu ar septiņas pēdas garu kātu! Ir pat stāsts kā viņš liecinieku klātbūtnē noķēris un izvadījis 4kilo lasi iemetot auklu ar rokām un izvadot to ar spoli desmit minūtēs. Tāpat viņš ir arī autors dažādām interesantām lašu ķeršanas tehnikām un copējis lašus pat ar nimfām. Tiesa arī ātri atzinis, ka tas nav pats produktīvais veids. Pirmais sācis izmantot lašu sausajās mušās dzīvnieku spalvas liekot astēs un spārnos bakteilu. Kā pats atzīstās to esot vajadzējis patentēt un pelnīt ar to naudu. Bet nu lai vai kā, ierakstījis savu vārdu mušošanas vēsturē kaut vai tikai ar šīm sausajām mušām Grey Wolff, White Wolff un Royal Wolff.

 

image018Grey Wulf ( att.10 ). Lašu vienžubura vieglais āķis nr. 4, 6 vai 8. Aste: ķermeņa garumā. Brūns vai pelēks bakteils, nolīdzināts. Te tāpat tas tiek apņemts ar palīg cilpu un līmēts. Pirmos tinumus nevajag savilkt cieši, lai bakteils par daudz neatvērtos un aste paliktu kompakta. Arī šajā mušā es iesaku astes pietīšanas vietu nomaskēt ar dabingu. Lai arī šajā gadījumā tā nekalpo kā spalvas atbalsts, tai var būt dekoratīva loma un arī brieža spalvu apgriezt pie astes būs daudz vieglāk. Ķermenis: naturālas krāsas brieža spalva pakota un apgriezta trapeces formā ( att. 7).Spārns: Balts calftail, brūns vai pelēks bakteils. Es biežāk tomēr lieku calftail, jo tas ir nedaudz smalkāks. Izmantojot bakteilu jārēķinās, ka mušas galva būs daudz apjomīgāka. To arī nedaudz grūtāk tā glīti piesiet. Pēc piesiešanas un pamata pielīmēšanas tas tiek sadalīts divās vienādās daļās V burta viedā ( att.8 ) un pacelts no priekšas atspiežot ar diega tinumiem (att.9 ).

image020image022

Beigās piesienam vienu vai divas sausās spalvas un taisām 6-8 vijumus ar katru no tām. Šajā mušā izmantotas divas spalvas. Grizli un brūnā. Pirms to tīšanas pamatā uzliksim dabinga kārtiņu. White Wulff būs viss analoģiski, tikai visi materiāli tiek ņemti baltā krāsā. Priekšējais hakls tiek likts badger tipa ( gaišs ar melnu centrālo daļu). Ja tāda nav, tad var izlīdzēties ar baltu spalvu, tai apakšā patinot melnu dabingu. Royal Wolff mušas siešanu jau apskatījām CL 4/2007. Vienīgā atšķirība ir lašu āķis un astē liekam bakteilu.

 

 

 

 

 


Black & red simple fly (att.11/12). Liekas divas pilnīgi vienkāršas lašu mušas. Te jau vairs pat receptes vairs neprasās. Pirmā pilnīgi melna. Ķermenis veidots no micro chenille vai dabinga. Riba: plats sudraba tinselis. Aste un spārns balti melnā ringtail aste (Ziemeļamērikas savvaļas kaķis ar garu balti melnu asti). Manā arsenālā tāda kādreiz nejauši ir iemaldījusies, bet pilnīgi derēs arī vāvere un citi vidēji cieti dzīvnieku apspalvojuma materiāli. Ringtailam labums ir tāds, ka var melnajam spārnam piejaukt klāt arī nedaudz baltos sariņus, ja vēlas panākt gaišāku spārna toni. Otra muša –viss analoģiski, tikai ķermenis no spilgti sarkana chenille. Kāpēc mēs apskatām tik parastas mušas? Pirmkārt, pilnīgi vienkārša koncepcija. Mušas absolūti viegli sienamas brīvās dabas apstākļos un tām nepieciešams minimāls materiālu daudzums. Tāpēc esot izbraukumā un mušu deficīta stresā necentieties veidot kaut kādas ļoti komplicētas mušas. Sieniet vienkāršas un ātri pagatavojamas mušas. Ķersies tik pat labi. Konkrēti šie divi modeļi nonāca manā redzes laukā tāpēc, ka kaut kad lasīju vienu rakstu, kura autors ( neatminu vairs ne vārdu, ne vietu) ar šīm divām mušām nosedza visu lašu copes sezonu, nedaudz mainot tikai izmērus un āķu svaru. Citas mušas viņš vienkārši nelietoja. Viņa vārds bija pietiekami atpazīstams un copē pavadīto dienu skaits gadā arī visai iespaidīgs. Protams, ka arī man uzreiz palika interesanti, vai tas atbilst patiesībai. Līdz galam viņa teoriju tomēr pārbaudīt nav iznācis, neesmu tāds fanāts. Vienu varu pateikt droši: šīs mušas strādā un vienkāršība rulllē!

image024 image026

 


 

 

image028


 

 

 

 

 

 

 


Vedingtoni ( att.13). Tas nav mušas nosaukums. Tasirnosaukums āķa nosaukums, jeb pareizāk sakot tas uz kā tiek sieta pati muša. Domāju, ka vedingtona tipa āķi parādījās, kā pirmais risinājums manis jau pieminētajai problēmai, ka garš vienžubura āķis kalpo kā savdabīga svira un ievērojami palielina iespēju , ka cīņas gaitā lasis norausies. Tāpēc arī šeit pielietota lokana sakabe ar āķi, ko var nomainīt pēc vajadzības. Iespējams, ka trubu mušu pieaugošā popularitāte ir viens no iemesliem, kādēļ šī sistēma pamazām tiek piemirsta. Mēs ar kolēģiem savā laikā, kad bija visai pagrūti ar labiem lašu āķiem diezgan bieži sējām mušas tieši šādā veidā. Pie kam kā pat šeit redzams tad vedingtoni netika pirkti pat oriģinālie. Nerūsējošā tērauda 0.8 mm stieple, apaļās standziņas un knaibles ir viss, kas vajadzīgs, lai uzražotu jebkura izmēra vedingtonu. Ja liekas ,ka āķis var izsprukt no aizmugures cilpas tad to pēc āķa uzvēršanas var arī nosiet ar diegu. Bet nu man vismaz nav bijis tādu gadījumu. Jā salocīt to lasis var, bet neko vairāk. Uz vedingtona tipa āķa var siet praktiski jebkuru lašu mušu. Pats būtiskākais, ka paša veidots tas nemaksā praktiski neko.


image030Floating popsycle ( att.14). Jau iepriekšējā rakstā mēs apskatījām līdzīgu mušu. Šai visa sāls slēpjas tās peldošajā ķermenī. Tāpēc arī šeit tiek izmantots vieglais lašu āķis. Mušas ķermenis tiek veidots no 4-5mm platas foma strēmeles, kas no sākuma tiek uztīta visa ķermeņa garumā un pēc tam aptīta ap āķi. Ribai šeit izmantots uniflex, bet tas ir tīri dekoratīvs elements. Pēc ķermeņa uztīšanas stiprinām lielu sauso spalvu. Pāris tās tinumi nodrošinās atbalstu mīkstajai marabū spalvai un neļaus tai sakļuties ap ķermeni. Pēdējais ir vienas vai vairāku krāsu marabū spalvas. To vietā izmantojamas arī CDC spalvas un arī lapsas aste. Ko mēs iegūstam? Vieglu un peldošu mušu, kas labi spēlēs pat ļoti lēnā ūdenī. Tāda muša domāta copei ar ātri grimstošu auklu dziļās bedrēs ar lēnu straumi. Auklu jānogremdē un muša savas peldspējas dēļ atrodas virs grunts. Lēniem pievilcieniem un garām pauzēm, kuru laikā muša uzpeld, var lieliski izstrādāt visu dziļo bedri. Mīkstie spārna materiāli savukārt piedod atraktīvu dzīvīgumu mušai. Vienīgā atruna, ka labi jāzina kas atrodas tur upes gultnē. Ja tur būs lieli akmeņi vai ķērāji, tad par tādu sistēmu jāaizmirst. Šī, protams, nav vienīgā mušas versija tādam copes variantam. Tas pats klasiskais būbijs attiecīgā izpildījumā un krāsu gammā darbosies tik pat lieliski.


image032Carrot fly (att.15). Burkānu muša. Skan tā nedaudz smieklīgi, bet arī interesants un vienkāršs risinājums. Tiek sieta uz 1.5-2cm garas plastmasas trubiņas. Nosacītajai astei izmantots divu dažādu krāsu bakteils, kas izvietots ap trubiņu divās simetriskās daļās. Ķermenis ar izteiktu paresninājumu aizmugures daļā tiek veidots no flosa vai dabinga. Tas tiek palmerēts ar haklu un nostiprināts ar ribu. Iznāk faktiski ļoti vienkārša lašu muša, kurā katrs var notestēt savas zivīm „garšīgās” krāsu izjūtas. Šajā piemērā mušai piedots garneļu veidīgais izskats un tas tām patīk gandrīz vienmēr. Variācijas šeit ir bezgala daudz un es pat tās nepieminēšu, lai Jūsu fantāziju lieki neierobežotu ar kaut kādiem stereotipiem. Ja kāds būs tik laipns un kādreiz pa kluso man pačukstēs, kāda viņam nostrādājusi, es par to būšu tikai pateicīgs.

 


image034Round wings ( att. 16). Tas arī nav konkrētās mušas nosaukums. Drīzāk tas būtu mušas modeļa vārds. Mušai ir spīdīga, kontrastaina aste. Materiāls tai var būt praktiski jebkurš. Floss, wing & flash, flashabou, kristal flash utt.. Kā es saku: da jeb kas, ko var atrast tuvākajā apkaimē, vai kas atrodas pie rokas. Ķermenis: tas pats. Chenille, dabings, floss, jeb kāda zvēra vilna. Viss, kas gadās pa rokai un atbilst iedomātajai krāsai. Riba: pēc vēlēšanās. Tieva drāts, ja vajag tikai fiksēt materiālu. Plata un kontrastaina, ja gribat panākt kaut kādu akcentu. Un viss tas tiek vaiņagots ar platu un lielu pīles spalvu mušas priekšā. Tā gan jāuzliek precīzi un labi. Tās garumam vajadzētu būt nu vismaz mušas ķermeņa garumā. Ideāli tai jāsniedzas līdz astes vidum. Pašai spalvai jābūt simetriskai tā, lai tā vienmērīgi apņemtu mušas ķermeni no visām pusēm. To stiprināsim aiz tievā gala, rūpīgi atglaužot visus sariņus uz mušas aizmuguri. Nobeidzot mušu spalvas tinuma vieta noteikti jānosedz ar diega tinumiem. Astes un ķermeņa veidošanai krāsu salikumi var būt visdažādākie. No piezemētiem tumšiem toņiem līdz izaicinoši spilgtiem un kontrastainiem. Raibās pīles spalvas vietā vēl labi ginea balti punktotās spalvas. Tās gan ir daudz blīvākas, tāpēc vēlams tai pirms tīšanas noplēst vienu pusi.


image036Green Highlander ( att. 17). Vienkāršota šīs mušas versija tika apskatīta iepriekšējā rakstā. Šeit piedāvāju pamēģināt savus spēkus uzsienot tā saucamo pilno ( full dressing) versiju. Šī arī faktiski ir viena no vienkāršākajām šāda tipa mušām un kā jau es pirmajos rakstos sacīju, tad īpaši lielas nozīmes praktiskajā copē šīm mušām nav. Nu nav jēgas stundu sēdēt pie galda, lai uztaisītu vienu šādu skaistu mušu un varbūt iesēdināt to pirmajā metienā kādā ķērājā. Šīs mušas tomēr vairāk domātas paša un citu acu priekam. Tās arī ir savdabīgs apliecinājums jūsu siešanas prasmēm un ja nu ir brīdis laika un iedvesma uztaisīt kaut ko skaistu, tad kāpēc gan to neizmantot?Tag: sudraba tinselis 5-6 vijumi un dzeltens floss tīts vismaz trijās četrās kārtās, lai tas būtu līdzens un tam nespīdētu cauri āķis. Tagam jābeidzas tieši virs āķa spices.Aste: divas īsās zelta fazāna cekula spalvas. Astei jābūt ne garākai par āķa liekuma tālāko punktu, ja velkam iedomātu taisnu līniju no tā perpendikulāri. Astes daļa no mušas ķermeņa tiek atdalīta ar 3-4 melna strausa spalvas tinumiem.Ķermenis: Pirmais tiek stiprināts atkal ovāls sudraba tinselis. 2/3 ķermeņa dzeltens dabings. Tad stiprinām dzeltenu gaiļa spalvu. Pēdējo trešdaļu liekam zaļu dabingu. To palmerējam ar dzelteno gaiļa haklu. Kad tas izdarīts ar vienmērīgu soli liekam ribu. Ķermeņa priekšā stiprinām zaļu gaiļa haklu. Trīs četri tinumi ar to ķermeņa priekšā. Beigās nospiežam to uz leju un pārejam pāri ar slīpiem diega tinumiem. Jau šajā solī uzmanīgi jārīkojas ar diegu. Katru materiālu fiksējot jānoiet vienmēr vienmērīgi ar diegu turp un atpakaļ. Nedrīkst pieļaut, ka veidojās kaut kādas pakāpes un lauzumi.Spārns: spārna pamats būs zelta fazāna oranžās spalvas. Šoreiz jāizvēlas divas vienādas un tās no sāniem attīrām no liekajiem sariņiem vajadzīgajā platumā. Tās saliekam kopā ar matētajām pusēm uz iekšu un piemērām tās pēc vietas. Ja nepieciešams, vēl var pakoriģēt to garumu. Lai tās smuki tā stāvētu ir jāizdara vēl divas lietas. Apakšējā daļā abām spalvām noņem nedaudz vairāk sānu sariņus un turot tās saspiestas kopā ar nagu saplacinām abus stemus. Tas ļaus spalvām pareizi stāvēt uz āķa. Ja nu kaut kas tomēr nesanāk un tās nošķiebjas, tad ir atkal divi risinājumi. Ja muša paredzēta tikai kā smukuma elements, tad varam to piekoriģēt ar līmi. Ja tā domāta copei, tad ņemsim jaunu spalvu pāri un mēģināsim vēlreiz atkārtot visas darbības. Tas tāpēc, ka līmējot tādas spalvas tās līmējuma vietā paliek cietas un ātri lūzt. Nākamais spārna elements ir krāsainie saaudzētie spārnu segmenti ( maried wings). Tie tiek veidoti no lielām krāsotām pāru zosu spalvām. Ar adatu atdalām vajadzīgā platuma segmentus un nogriežam. Tālāk liekam kopā dažādo krāsu segmentus ( šeit dzeltens, zils un oranžs) vienu virs otra līdzinot tos pēc tievajiem galiem. Turot tos pirkstos vairākas reizes spalvas saglaužam un tās smuki saķeras kopā. To pašu atkārtojam ar otru spārnu. Tālāk tās liekam ar matētajām pusēm kopā un, piemēram, jau pie mušas. To tievajiem galiem jābūt līmenī ar astes galu. Iesaku uzreiz apgriezt apakšējo resnāko saaudzēto spārnu daļu. Noliekam spārnus vajadzīgajā leņķī. Abu spārnu daļās novietojam katru savā āķa pusē. Apņemam stiprinājuma vietu ar brīvu diega cilpu un savelkam to pret āķa apakšu. Neatlaižot spārnu vaļā šo operāciju vajadzētu atkārtot vēl vismaz vienu vai divas reizes. Tikai pēc tam varam atlaist pirkstus un paskatīties kā izdevusies šī operācija. Pats galvenais, lai spārns nesagrieztos un stiprinājuma vietā neatvērtos. Ja nu tas neizdodas, tad būs jāatgriežas pie iepriekšējā rakstiņa un jāpatrenējas veikt šo operāciju sienot March Brown mušu. Ja viss sanācis, tad slīpi nogriezīsim lieko un atkal nostiprināsim to ar diega tinumiem. Jāsaka, ka komplicētām mušām šāds saaudzētais spārns dažreiz sastāv pat no astoņiem un vairāk dažādu krāsu un tipu spalvu elementiem. Nākamais būs vienkārši viens zelta fazāna astes spalvas segments. Šeit būtu labi piemeklēt tādu raibāku. To mēs liksim tieši tāpat kā iepriekšējo, tikai garums tam būs par trešdaļu īsāks.Top: Zelta fazāna cekula garā spalva. Ja ir kvalitatīvs un nesaņurcīts cekuls, tad tajā noteikti atradīsiet taisnu spalvu. Ja tās tomēr sagriezušās, tad tā būs jātaisno. Samērcē to ūdenī ( var arī pievienot cukuru) un noliek to žāvēties uz kādas alus pudeles. Pēc tam piemēram to precīzi pēc garuma, attīrām apakšējo stema daļu un ar nagu aizlaužam to taisnā leņķī. Stemu arī labi ar nagu saspiest plakaniski, lai tas stāvētu vertikāli. Spalvas galam vajadzētu veidot skaistu loku virs mušas spārna un saskarties galā ar asti. Pašas beigās varam izdekorēt jau gatavo mušu ar džungļu gaiļa spalvu vaidziņiem.
Bija grūti? Domāju, ka ne. Viss jautājums tikai rūpīgi to visu darīt un nesasteigt lietas. Ja nu mēs ar šādu sarežģītu mušu tiekam galā, tad ar neko vairs ekstra neordināru pārsteigt jūs nevarēs. Praktiski viss lašu mušu arsenāls mums jau ir apskatīts. Vēl vienīgi nepieminēju čūsku mušas. Bet ar tām arī viss ir vienkārši. Veidošanas principus mēs jau aplūkojām sienot līdaku mušas. Pārējais viss notiek analoģiski. Tāpat kā uz trubiņām un vedingtoniem arī pēc snake fly principa var veidot jebkuru lašu mušu.image038

Faktiski ar to mēs gandrīz esama pabeiguši mušu siešanas apskatu. Lai nu tomēr visas lietas būtu aplūkotas, tad nākamo reizi vēl palūkosimies uz sālsūdens mušām un varbūt vēl kādu ziemas mušu arī pieliksim klāt. 

4229443676_d