Lašu mušas (Mušu ABC) Drukāt
Saturs
Lašu mušas (Mušu ABC)
2.daļa.
3.daļa.
Visas lapas

image023image029image031image008image020image030image034image040image014image022image028image036

Siešana solis pa solim: Lašu mušas 1. daļa

Egils Collenkopfs, EFFA sertificēts instruktors

Autora zīmējumi un foto

(15.TURPINĀJUMS)

image002

Rudens elpu jūtat, mani mīļie lasītāji? Būs, būs. Tas tūlīt būs klātu. Un reizē ar to mūsu lielajās upēs uz nārstu nāks arī pašas cēlākās un skaistākās zivis- laši. Tāpēc tā it kā pilnīgi nejauši arī sagadījies, ka nemanot un pakāpeniski esam pietuvojušies tā sakot mušu siešanas augstākajam kalngalam? Apsveicu! Jūs jau sen to bijāt pelnījuši! Jā, mūsu viena no pēdējām tēmām par mušu siešanu būs pašu cēlāko zivju mušas. Laikam jau katrs, kas vismaz vienu reizi atvēris kādu mušotājiem veltītu žurnālu ar garantiju būs redzējis šīs fantastiskās un krāsainās mušiņas. Prasīsiet kāpēc tās tādas ir? Nezinu, tiešam nezinu. Vēsturiski nez kāds ir sācis tādas siet un dažas no viņām pat strādā. Viens no sen lasītiem skaidrojumiem, ka kādi tur augstmaņi izvēlējušies speciāli retu, dārgu un eksotisku putnu spalvas, lai prastajai tautai nebūtu nekādu izredžu kaut ko līdzīgu atkārtot. Laiki mainās un tagad jau šis materiālu klāsts ir pieejams jau daudz plašākai publikai un attiecīgi arī mušu skaits pieaug proporcionāli. Tāpat var nodalīt lašu mušas pēc siešanas stila. Var teikt, ka ir mušas praktiskajai copei un ir mušas kā mākslas darbi, kuri līdz ūdenim vienkārši nenonāk. Nu padomājiet paši! Kā teiksim jūs iemestu ūdenī mušiņu, kuru bezmaz vai nedēļu sējis atzīts Guru ar pasaules vārdu, uz speciāli veidota āķa, no ļoti retiem un dārgiem materiāliem un tā maksā ap 500Ls! Un vai to maz vajag? Lai tā paliek tur pat jūsu svēto lietu kolekcijā. To pašu zivi var pierunāt pieķerties uz daudz vienkāršākām mušām. Vai ne tā? Žagatām un sievietēm tiešām patīk skaistas un bieži pat nepraktiskas lietas, bet tāpat viņas neatsākās reizēm ieēst vienkāršu rupju maizīti.

Tik pat retorisks būs jautājums no sērijas: Kāpēc lasis vispār ņem mušu? Versijas ir daudz. Vieni saka, ka bērnības instinkti. Vieni domā, ka līdzība ir meklējama ar jūrā sastopamo lašu barību. Tam var piekrist, ja runājam par garneļu tipa mušām. Citi sit dūri pie krūts un saka, ka tas vienkārši sargā savu nārsta vietu un gaiņā uzmācīgus konkurentus. Citi vispār neko nedomā un mierīgi ķer tos uz to kas pagadās pa rokai. Kā redzat, viedokļu jūra. Kuram taisnība? Nezinu, nezinu un vēlreiz nezinu. Mans viedoklis, ka visvairāk viss atkarīgs no pareizas mušas prezentācijas. Tā ir jāpasniedz pareizā ātrumā un īstajā dziļumā. Tad arī izredzes uz laša copi attiecīgi pieaug. Īstajā brīdī, pareizajā vietā un ar īsto mušu. Viss taču ir tik vienkārši! Un tad arī cope neizpaliks. Par to arī priecāsimies. Jā, ir ģenerālas līnijas attiecībā uz mušu izmēru un spilgtumu atkarībā no ūdens temperatūras, līmeņa un dzidruma. Kaut kāda statiska par to ir un es arī cenšos pie tās pieturēties kad nākas izvēlēties to pašu īstāko mušu.

Pamata principi lašu mušu izvēlei:

1. Ūdens temperatūra ir zem + 6 grādi. Labāk strādā lielas, spilgtas, kontrastainas mušas. Melna krāsa arī ir ļoti spēcīgs kontrasts pret gaišām debesīm. Bet vispār saka, ka ja ūdens zem 6 grādi ir ļoti maz izredžu, ka lasis pavērs muti vaļā. Gadās gan visādi.

2. Ūdens temperatūra ir + 6 -+ 8 grādi. Faktiski viscerīgākais laiks copei. Mušu izmēru samazinām, bet tāpat paliek mušā kaut kādi kontrasta elementi. Tie var būt tā saucamie tagi ( spilgts akcents uz āķa, parasti elektro zaļā vai spilgti sarkanā krāsā), priekšējais hakls, vai mušas aste. Tā sakot labi, ja ir kur piesiet aci.

3. Vairāk par +10grādiem, vēl samazinās mušu izmēri, dominē tumši pieklusināti toņi. Sāk strādāt arī dzelteni zaļās kombinācijas.

Par krāsām ari ir dažādas versijas. Ir tāds kopējs viedoklis, ka svaigajam (tikko ienākušam upē ) lasim patīk, ka mušā būs redzams kāds zilais tonis. Parasti tas ir priekšējais hakls, vai kāds mušas spārna fragments.

Zaļie toņi labi darbojas pie siltāka ūdens. Savukārt sarkanos toņus labāk akceptē jau ilgāku laiku upē pavadījušie vai arī nonārstojušie laši- lohi. Šoreiz tiešā vārda nozīmē.

Tas, protams, viss ir ļoti aptuveni. Kā jau teicu tādas lielas skaidrības visā tajā pasākumā nav. Tāpēc vienkārši uztaisīsim pāris labas, jau pārbaudītas mušas un vienkārši copēsim. Pats galvenais mušas izvēlē, lai jūs pats tai ticētu un tad jau pārējais viss notiks.

Ja sienot iepriekšējās mušas mēs āķu izvēlei īpaši uzmanību nepievērsām, tad te situācija ir diametrāli pretēja. Viennozīmīgi viens no pašiem svarīgākajiem elementiem lašu mušās ir tiešām labs āķis. Par piemēru kaut vai, ja copējam mūsu ūdeņos, tad normālā copes dienā divas, nu trīs lašu vai taimiņu copes ir jau ļoti labs rezultāts. Tas nozīmē tikai to, ka jebkura nevērība pret pavadiņām, mezgliem un pašu āķi, neizbēgami beigsies ar zaudētu zivi. Nemaz nestāstīšu cik tas ir nepatīkami. Savukārt darbojoties kaut kur klasiskajos lašu ūdeņos ( Krievijā, Norvēģijā utt.. ), īpaša vērība jāpievērš āķu asumam. Ja upē ir daudz akmeņu, tad neizbēgami mēs kādreiz tur iesēdināsim arī mušu. Dabūt to laukā parasti nav grūti, bet pēc šādas aizķeršanās obligāti jāpārbauda āķu asinājums un dimanta vīlīte āķu asināšanai ir obligāts aksesuārs lašu copē. Ja runa par parastām mušām un ir iespēja, tad es parasti izvēlos divžuburu āķus. Kāpēc?

-viegli piesiet materiālus un stiprināt tos uz āķa plakanās virsmas.

- muša ļoti stabili notur vertikālu stāvokli ūdenī, labi tur plakni ar spārnu uz augšu.

- laba rezultativitāte uz copēm.

- labi notur zivi. Ja arī viens žuburs izsprūk, otrs, kā likums, tomēr paliek mutē.

- faktiski arī mazāk traumē zivi, jo spiediena spēks sadalās uz diviem punktiem.

Alternatīvie lašu mušu risinājumi:

-          Trubiņu mušas aprīkotas ar 2x -3x (te domāts žuburu skaits) āķi.

-          Wedingtoni kas aprīkoti ar 2x -3x āķi.

-          Adatu mušas ar 2x -3x āķi.

-          Snakes, jeb čūskiņu tipa mušas ( skat. Iepriekšējo rakstu par līdaku mušām)

-          Mušas sietas uz 3x āķa,- man liekas nedaudz nehumāni un daudzās valstīs un copes vietās tie nemaz nav atļauti.

Kā tad paliek ar klasiskajiem lašu vienžubura āķiem? Arī tie tiek pielietoti. Es tos parasti izmantoju uz sausajām, tā saucamajām spey un marabū tipa lašu mušām. Šīm mušām tīri konstruktīvi neder 2x āķis.

Pēc tik gara ievada sāksim lašu mušu apskatu ar kaut ko pavisam vienkāršu. Nav nekā pārdabiska sienot lašu mušas. Viss tas pats kā veidojot parastās mušas. Starpība ir tikai, ka tas tiek veikts nedaudz rūpīgāk, nepieciešams lielāks materiālu klāsts un īpaši jāpiedomā pie dažām nozīmīgām detaļām. Pirmkārt tā būtu atbilstošu pēc īpašībām materiālu izvēle. Ar to domājot par materiāla apjomu un tā spēli ūdenī. Cieti spārnu materiāli lācis, bakteils, vāveres aste utml., būs piemēroti mušām straujā straumē. Lēnākam ūdenim labāk darbosies mīkstāki materiāli: polārlapsa, Islandes aita un dažādas sintētiskās šķiedras. Savukārt pavisam lēnos ūdeņos var pat izmantot marabū spalvas. Ja sien universālas mušas, tad visus šos materiālus cenšas kombinēt, lai pie dažādiem straumes ātrumiem mušā vienmēr būtu kāds materiāls, kas spēlētu, padarot mušu dzīvīgāku. Otra lieta, ka ļoti būtiski atstāt mušas priekšā pietiekami vietas, lai varētu laicīgi un vietā uzsiet finiša mezglu. Kāpēc tas tā ir ? To jau pastāstīšu pie mūsu pirmās lašu mušas. Vienu lietu gan pačukstēšu uzreiz. Ja kādam rādīsiet savu mušu kastīti, tad ziniet, ka pieredzējis sējējs, kā pirmo lietu palūkos, cik rūpīgi ir uzsietas lašu mušu galviņas un tikai tad sāks tālāk pētīt jau pašu mušu nianses, krāsu salikumus vai vēl kādas detaļas. Ja viņš redzēs, ka galviņas ir lielas un neakurātas, tad jūsu tālākais dialogs droši, ka izpaliks un jūsu stāsts par savu nu super veidoto un rezultatīvo mušu viņam būs dziļi pie kājas.

Simplicity. Jeb manā žargonā mīļi tiek dēvēta par nāvīgo vienkāršību ( att.1).image004 Tāpēc, ka tā arī ir nāvīga un vienkārša! Jebkuras mušas divas vissvarīgākās īpašības.Āķis: Lašu āķis 1x vai 2x- nr. 6, 8, 10,12Tag: Ovāls sudraba tinselis, vai stieple 4-5 apgriezieni. Ievērojiet arī taga atrašanās vietu. Tas novietots uz āķa tieši virs āķa atskabargas. Piefiksējam to pirms āķa smailes. Tinumus veicam uz āķa aizmuguri. Pēc tam izveram to pa vidu starp abiem žuburiem un pārlokām pa virsu virzienā uz priekšu. Tur atkal to fiksējam. Ja tas pats tinselis tiks turpmāk izmantots arī kā ķermeņa riba, tad to fiksējot jāpadomā par tālāko tā tīšanas virzienu. Klasiski pretēji ķermeņa materiāla tīšanas virzienam. Šajā gadījumā kā ķermeņa riba tiek izmantota vara stieple, tāpēc tas tiek vienkārši nogriezts. Kāpēc stieple ir labāks materiāls? No izturības viedokļa. Ja runa iet par lašiem, tad ovālajam tinselim ir pietiekami izturības. Bet ja upē ir daudz taimiņu, vai kā Krievijā, tā saukto kumžu, tad ovālo tinseli noteikti der nomainīt ar stiepli. Citādi pēc divām kumžām no jūsu mušas pāri paliks nožēlojamas skrandas. Ja tomēr ir nepieciešamība pēc izteikta spilgta ribojuma, tad drīzāk jālieto plakanais, metāliskais tinselis.Aste: 3-5 sariņi melns moose mane, bakkteils, calf tail, lācis utml. Šajā mušā izmantoti arktiskās lapsas cietākie spalvu sariņi un par cik, šis materiāls ir smalkāks, tā daudzums paņemts nedaudz lielāks.Ķermenis: Melns dabings, faktiski derēs jebkurš. Pateicīgāki lašu mušās ir rupjie dabīgi. Ideāli der ronis, vāvere un moheiras dzija. Ja veidojam gludu ķermeni, tad tas var būt floss, uni-strech diegs vai pat mūsu mīļā kurpju šņore. Šajā gadījumā pēc ribas uzlikšanas ķermeni obligāti ir jāpārklāj ar laku vai to pašu „fikso” līmi.Riba: Vara stieple- varš, sarkans, zaļš. 4- 5 simetriski tinumi.Spārns: 4-6 sariņi. Arī tas pats materiāls, kas izmantots astei. Ne garāks par ķermeni. Labāk lai tā ir īsāka apmēram 2/3 ķermeņa garuma. Piesienot spārnu tas tiek pie pacelts 30-45 grādu leņķī pret ķermeni. To viegli izdarīt palaižot diega tinumu zem spārna.Priekšējais hakls: Atkal tas pats materiāls, 3-4 sariņi tiek piesieti zem āķa. Maksimāli tā garums drīkst sniegties līdz āķa smailei. Šim nolūkam var izmantot arī gaiļa arī gaiļa spalvu,ko aptinam ap āķi un nospiežam ar diegu uz leju.Variācijas: Darbojās gan melna, tumša vīna krāsas, zaļa vai brūnā krāsā sieta šāda muša. Domāts, ka atbilstoši visa muša tiek sieta no viena toņa materiāliem.Astes,spārna materiāli obligāti jālīmē tos piesienot!Lai izveidotu normālu mušas galviņu,atceraties materiālu fiksācijas principu,Visu laiku ar diegu jāveic tinumi turp un atpakaļ pilnā garumā un tinumu pie tinuma.To darām ik reizi pie katra materiāla pielikšanas.Gatavā galviņa parasti tiek lakota, vai noklāta ar līmi divas reizes.image006

image007

Par ko šis stāsts? Runa iet par mezglu ar kura palīdzību tiek sieta lašu muša pie pavadiņas. Es jau gadiem izmantoju lašu mušu siešanā vienu īpašu mezglu un pagaidām par to nesūdzos. Zinu, ka ir vēl citi līdzīgas konstrukcijas mezgli, bet kaut kā tie nav iestrādāti manā praksē. Ja lašu mušu piesien ar klasisko vai uzlaboto klinča mezglu, tad pirmkārt, muša āķa actiņas izliekuma dēļ stāvēs nepareizā leņķī pret pavadiņu. Otrkārt, pastāv ļoti liela iespēja, ka lasis pretojoties pārberzīs to pret āķi. Manis izmantotajā mezglā šīs divas problēmas nepastāv, jo savelkošais mezgls netiek berzts pret āķa actiņas malām un atrodas actiņas iekšpusē. Muša šajā gadījumā arī stāv pareizi, taisni pret pavadiņu. Bet kā jau teicu, tad , lai šāds mezgls turētos uz āķa, mušas galviņai jābūt pareizi uztītai. Citādi šo mezglu uzsiet nav iespējams. Palūkosim, kā tas izskatās.

image009

 

Att.3. Vispirms izvērsim pavadiņu caur āķa actiņu virzienā no apakšas uz augšu. Mezgla uzsiešanai mums vajadzēs apmēram 30cm pavadiņas ārpus āķa actiņas. Lai jūs tas sākumā nemulsina jo, kā redzēsiet, tad mēs reāli varbūt zaudēsim no pavadiņas kopējā garuma maksimāli 3cm auklas. Ja lašu tipeta garums parasti ir ap 80 cm ar rezervīti, tad tas neko būtiski nemainīs.

 

 

 

 

 

 

Att.4. Tālāk vienu aiz otras izveidosim trīs cilpiņas. Divas lielas, vienu mazu. Daŗam toimage011 nedaudz savērpjot pirkstos auklu un aizlokot to vienu aiz otras. Līdzīgi kā mēs to darījām veidojot perfekto cilpu. Caur visām trijām cilpām izvērsim divas reizes pavadiņas (tiepta) brīvo galu. Pieturot pirkstos divas lielās cilpas, savilksim mezglu ar mazo cilpiņu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Att.5. Piespiedīsim mezglu pie āķa actiņas un izvērsim mušu caur divām lielajām cilpām.image013 Te arī atbilde, cik lielas vajadzētu šis cilpas veidot. Tā, lai mušu varētu izgriezt caur tām.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Att.6. Cieši piespiežam ar nagu mezglu no āķa virspuses un sākam vilkt aiz image015pavadiņas (nr.1.). Skatāmies kura cilpa sāk savilkties pirmā. Šoreiz tā ir nr.2. Stop! Pārtraucam vilkt pavadiņu. Satveram šo cilpiņu nr. 3 un aiz tās savelkam cilpu, kura pirms tam nekustējās.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Att.7. Tālāk savilksim pirmo cilpu, velkot aiz pavadiņas.image017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Att.8. Mezgla fināla savilkšana notiek nospriegojot abus brīvos auklas galus. Muša pie šīsimage019 operācijas nav jātur!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Att.9 Beigās atliek tikai pārliecināties cik muša tagad smuki stāv taisni pret pavadiņu!image021

 

 

 

 

 

 

 

 


Lašu mušu leģenda.

Aley’s shrimph. Visu laiku leģendārākā, populārākā un arī veiksmīgākā lašu muša ( att.10).

image023

 Nezinu otru tādu, uz kuru būtu noķerts tāds lašu daudzums. Tāpēc tās sien katrs kam nav slinkums un atbilstoši savām iespējām un iztēlei cenšas tajā ievest vēl kādus „uzlabojumus”. Jāsaka, lai kā arī to necenstos sabojāt, tā darbojas tik un tā. Patiesi riktīgs fenomens. Var mainīt krāsu gammu, izmainīt materiālus un tā joprojām darbojas. Protams, pareizā laikā un pareizā vietā. Jūs jau zināt.

Āķis: Lašu āķis1x vai 2x- nr. 6, 8, 10,12.Tag: Ovāls sudraba tinsels, vai stieple 4-5 apgriezieni.Aste: Oranžs bucktail nolīdzināts. 1,5-2 ķermeņa garumi. Var to papildināt ar pāris kristal flash akcentiem.Ķermenis: Oranžs 2/3 un 1/3 melns dabings. Ja veidojam gludu ķermeni no flosa vai uni-strech, tad pēc ribas uzlikšanas tas obligāti ir jālako. Mēs taču gribam mušu ne tikai vienai copes reizei!Riba: Suraba ovāls tinsels vai stieple. 4-5 apgriezieni. Pievērsiet arī uzmanību šiem cipariņiem- ribojuma tinumu skaitam. Tas nav tāpat pat vien. Lašu mušās tas ir samērā populārs standarts, ja vien neiet runa par kaut kādām īpaša stila mušām ( piemēram, garas trubu mušas). Ribai jābūt izteiktai un redzamai, bet arī pārspīlēt nevajag. Tāpēc tas ir tāds maigs ieteikums ar sētas mietu. Nepārspīlējiet tā daudzumā ne uz vienu vai otru pusi. Pieturieties pie pārbaudītām vērtībām.Spārns: Pirmā tiek sieta vāvere dabiskā krāsojumā ar baltiem saru galiņiem. Nav vietējā. Šī man liekas nāk no Kanādas. Tā tiek izlīdzināta un nedrīkst garāka par āķa liekumu. Vāveres spalvas sariņus stiprinām uz āķa apmetot pušķītim apkārt vienu lieku diega cilpu. Tādējādi jūs panāksiet kompakti sakļautu spārnu. Ja liksiet to vienkārši plakaniski uz āķa, tad arī mušas spārns iznāks vēdekļa veida un muša būs ar horizontāla tipa spārnu. Arī tādi spārni tiek sieti, bet ne šajā gadījumā. Vispār vāveres spalvas spārnā ir kā balsts krāsainajam spārna pārsegam. Tam jānotur tās pareizajā leņķī. Ar vēl dažiem diega tinumiem zem vāveres spārna var viegli pieregulēt spārna leņķi pret ķermeni. Pēc vāveres spalvas piefiksēšanas to noteikti jāpielīmē, citādi tā slīdēs laukā. Tālāk izgriežam V burta veidā un ievelkam oranžu golden pheasant crest spalvu ( CL nr.11/2006). Latviski tas saucas zelta fazāns. Mūsu zoodārzā tāds viens ir, ja kas, to vēl var aplūkot dzīvā veidā. Fazāna spalvai jābūt nedaudz īsākai par vāveri. Stemu izgriežam tā, lai spalvu ievelkot, ārā paliktu tikai brīvie tipi un spalvas stems pilnībā būtu ievilkts zem diega. Spalvas lielumu vēlams izvēlēties tā, lai uz mušas spārna būtu redzamas divas melnā krāsojuma sekcijas (skat. att.11)image025

Att.11. Ievelkot fazāna spalvas spārnu, tā stemu izlaižam cauri āķa actiņai uz leju. Pirms šīs operācijas nepieciešams rūpīgi saplacināt spalvas stemu ar nagu. Kad velkam to diega tinumos, cenšamies no abām pusēm to plakaniski ar pirkstiem spiest pie āķa uz leju. Pareizi jābūt, ka šī spalva vienmērīgi, puslokā apkļauj vāveres sariņus no visām pusēm. Kad tas paveikts, ir divas alternatīvas, ko darīt ar spalvas stemu. To var izvilkt ārā un slīpi nogriezt. Var pārlocīt to atpakaļ gar āķa apakšu. Lielā mērā šo izvēli nosaka āķa actiņas izmērs. Ja tas ir pietiekami liels, tad labāk pārlocīt. Būs daudz drošāks spalvas stiprinājums.

Priekšējais hakls (collar/beard). Oranžs gaiļa hakls. Maksimālais garums klasiski- drīkst sniegties līdz āķa smailei.

Galviņa: montāžas diegs 6/0 melns vai sarkans lakots, vai pārklāts ar līmi.

 


image027Al’s shrimph (att.12). Mana versija nr.1par šo tēmu. Kā jau teicu, tad visi, kas māk diegu noturēt rokās, nesekmīgi cenšas sabojāt šo jauko mušu un es arī neesmu izņēmums. Tad nu viena no daudzajām manām versijām. Man ļoti patīk zelta fazāna lielās, sarkanās un dzeltenās sānu, muguras spalvas un vēl vairāki patīk tās bāzt kur vajag un nevajag.Tātad, materiālu saraksts paliek no iepriekšējās mušas, tikai to papildinām ar divām sarkanajām ( dzeltenajām- muguras daļā) fazāna spalvām. Vienu liksim uzreiz aiz bakteila astes. Otru kā priekšējo (collar) haklu. Spalva tiek stiprināta aiz tievā ( 2-3 sariņi) gala un tīta ap āķi, uzmanīgi atglaužot visu laiku to uz aizmuguri. Tā mēdz būt visai sāpīga procedūra, jo pirkstiem ir tendence visu laiku uzdurties uz āķiem! Pēc tās nofiksēšanas obligāti jāpāriet pāri ar diegu visam hakla tinumam!


image029

Al’s shrimph ( att.13). E.C. versija nr.2. Šajā mušā apvienotas vairāku mušu veiksmīgi nostrādājuši elementi.

1. Divas garās golden tip zelta fazāna galvas spalvas astē. Savas relatīvās cietības dēļ spēcīgi vibrē straumē. Pāris šāda tipa mušas manā praksē pierādījušas, ka tās tiešam rosina zivju uzmanību un apetīti.

2. Puse ķermeņa notīta ar vara stiepli. Protams, ka to vajag darīt ar atbilstoša diametra stiepli, tad nebūs tādu caurumu kā redzamajā paraugā. Piedodiet, nevarēju atrast savā bardakā! Tā ir tā saucamo cooper fly tēma. Variācijas visdažādākās. Kā redzat, arī tai skaitā par shrimph (garneļu) tēmu, kā šajā gadījumā. Pamata pazīme 1/2 – 2/3 ķermeņa veidota no vara stieples.

3. Atkal divas sarkanās zelta fazāna lielās spalvas aptītas ap ķermeni, radot daudzu antenu vai kājiņu imitāciju.

4.No pāva spalvām uztīta tumša mušas krūšu daļa. Atraktīvs elements daudzās labās mušās ( Royal coachman, Klinkhammer utt.).

4. Oranžs CDC priekšējais hakls. Būsim moderni. CDC aizvien vairāk nāk iekšā arī šajā, lašu mušu tēmā. Ļoti mobils, labi spēlējošs materiāls, piedevām rada tādu kā izsmērētu siluetu. Var tikpat sekmīgi lietot arī ķermeņu veidošanā. Lieciet to dabinga cilpā, pievienojiet ekstra flash un taisiet ķermeņus. Stipriniet aiz tievā gala savērpiet un tiniet tāpat pa riņķi. Uz nākošo sezonu, es domāju vismaz pusi arsenāla atjaunot tieši šādā interpretācijā izmantojot CDC spalvas.


image031Moscow fly ( att.14). Nosaukta par godu tiem, kas mums Kolas pussalā kopīgas draudzīgas sadzeršanas laikā šo te ierādīja. Izrādījās tiešam ļoti darboties spējīga muša. Nebija melojuši.

Āķis: Lašu 1x vai 2x, nr. 6, 8, 10,12.Tag: Ovāls sudraba tinselis vai stieple 4-5 apgriezieni.Aste: Golden pheasant tips. Divas īsās zelta fazāna cekula daļas spalvas. Saliktas kopā viena virs otras. Šādi tās ir ievērojami vieglāk nostiprināt un tās labi saglabā formu un izliekumu.Ķermenis: dabings jaukts attiecībā 1daļa – sarkans, 3 daļas brūns, 4 daļas dzeltens. Der arī gatavi sarkanīgi rūsgani dabingi. Skatīt att.14. Krāsa – atbilst.Riba: Sudraba ovāls tinselis vai stieple 4-5 apgriezieni.Spārns: Calf tail, rupja lapsa, lācis. Brūngani sarkanos toņos. Lai to iegūtu, var arī miksēt tumši brūnu, sarkanu un nedaudz melnu attiecīgo materiālu.Priekšējais hakls (collar/beard). Dzeltena gaiļa spalva. Pēc tās uztīšanas pa vidu spārnam liek 2 plakanus hologrāfiskus, vai mirror ( spoguļa) tipa flaša akcentus. Tās ir ļoti būtisks mušas elements.Galviņa: lakots melns montāžas diegs.

Tāds nopietns pamats lašu mušu siešanā nu ir ielikts. Pat ja nepagūsiet uzsiet vēl kādu labi rekomendētu modeli, tad ar šīm pāris mušām jau droši var tagad cerēt uz zivju karaļa smagumu kāta galā. Par to šaubu vispār nav nekādu! Tāpēc Jums ne asakas un turpinājums sekos!

  Turpinājums sekos! 

4229443676_d